Galerie zdjęciowe z Pomorza Środkowego

Poprzedni projekt jednego z autorów bany.xt.pl. Strona bogata w zdjęcia kolejowe głównie z Pomorza - Koszalina, Karlina i okolic. Zawiera zdjęcia powstałe od końca 2002 roku do momentu podjęcia prac nad baną.xt.pl. Serdecznie zapraszamy.


Ostbahn.net - strona o bardzo wysokim poziomie zdjęć. Jak sama nazwa wskazuje - w całości poświęcona legendarnemu Ostbahnowi. Jeśli ktoś do tej pory nie wie, co to Ostbahn, to najwyższa pora odwiedzić tę stronę. A jeśli ktoś wie, to tymbardziej warto spojrzeć - Ostbahn jest tam przedstawiony w rewelacyjnej formie.


Kolejny wielki projekt - strona o Linii Hutniczej Szerokotorowej. Jest tutaj wszystko o tej linii - dokładny opis, Interaktywny Słupek Kilometrażowy, bogata galeria zdjęciowa. Ogromny nakład pracy autora - Tomasza Ciemnoczułowskiego dał świetny efekt.


Kolejowa Małopolska - rozbudowany internetowy serwis o kolei w regionie Krakowa. Info o składach pociągów, dworcu głównym, bardzo częste newsy z regionu. Ponadto ciekawa galeria zdjęciowa.


Bana - zaprzyjaźniona strona zawierająca dużo ciekawych informacji o nieczynnych szlakach kolejowych okolic m.in Czarnkowa, Rogoźna i Gołańczy. Poza tym galerie filmowe, fotograficzne i wiele innych.


Kraina Żywych Maszyn

Kraina Żywych Maszyn - witryna poświęcona maszynom parowym. Bardzo bogata galeria zdjęć, dokładna historia ich pracy, szczegółowy opis działania parowozu, a także informacje o imprezach z udziałem tych pięknych pojazdów.


World Rail Photo to fotogaleria z jednymi z najlepszych zdjęć kolejowych. Piękne krajobrazy, gdzie pociąg jest tylko dodatkiem, nietypowe ujęcia, wspaniałe fotki wschodów i zachodów słońca oraz duża różnorodność taboru i ujęć to największe atuty tej witryny.


Strona poświęcona lokomotywom serii ET22. Znajduje się na niej galeria zdjęciowa przede wszystkim z Poznania, zawierająca ponad 500 zdjęć tych maszyn.Zawarte na niej są także filmy, opisy i wiele rysunków technicznych.


Ponad 4000 zdjęć lubelskiego Miłośnika - Piotrka Damera. Niewiele jest typów pojazdów eksploatowanych na polskich torach, których zdjęć by nie było na stronie. Do tego zdjęcia taboru m.in. z Niemiec, Białorusi czy Austrii.


Pomorski Serwis Kolejowy - historia kolei w rejonie Gdańska, składy wszystkich pociągów, galerie filmowe, dźwiękowe i fotograficzne, ilostany i schematy lokomotyw.copyright © 2005-2007 M. Nawrot, M. Skrzypkowski, M. Purc. Wszelkie prawa zastrzeżone -- All rights reserved.