O stronie

Prace rozpoczęły się wraz z początkiem października i trwają nieustająco po dziś dzień. Strona wyświetla się poprawnie w rozdzielczościach powyżej 1024x768, jednakże i w tej rozdzielczości stronę można bez większych kłopotów przeglądać. Z czasem taki rozmiar stanie się standardem, a my wykorzystaliśmy go już teraz, gdyż oferuje więcej możliwości. Jedyny problem przy przeglądaniu witryny przy mniejszych rozdzielczościach to przewijanie pioniowe podczas oglądania zdjęć.

Niniejsza zawartość tej strony należącej do Autorów stanowi dzieło autorskie i podlega ochronie zgodnie z z ustawą 83 z dnia 04.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie internetowej są, jeżeli nie jest napisane inaczej, własnością Autorów. Wszelkie ich wykorzystywanie jest zabronione i może nastąpić wyłącznie po uzyskaniu zgody Autorów.


Autorzy

 Stronę internetową www.bana.xt.pl tworzy trzech Autorów. Oto ich sylwetki:

     Jestem współautorem strony www.mk.koszalin.prv.pl, która prowadzona była od końca 2002 roku do momentu podjęcia prac nad "baną". Pochodzę z Koszalina - pięknego miasta północnej Polski. W bliskiej rodzinie nie miałem nikogo, kto pracował na kolei, jednak od zawsze uwielbiałem podróże koleją. Stąd też zrodziła się moja pasja. Rozwijała się głównie dzięki internetowi - pamiętam pierwsze odwiedziny serwisu kolej.pl, przeglądanie pl.misc.kolej i pierwsze symulatory firmy JZK: Koleje, Gdańsk Główny, Poznań Główny '89 i '93. Potem był Mechanik, Maszyna, Kolejarz. Zainteresowałem się fotografowaniem, powstała pierwsza strona internetowa, tworzyłem stacje do Kolejarza, rysunki taboru. Ale to przede wszystkim pasja fotografowania kolei rozwijała się u mnie najbardziej - stąd też podjęcie prac nad "baną". Obecnie (od października 2004) studiuję transport na Politechnice Poznańskiej, specjalizacja transport szynowy :) Upodobałem sobie elektryczne lokomotywy pasażerskie (EU/P07, EP08, EP09) oraz wagony - przede wszystkim Z1, Z2, 1xxA po modernizacjach (Brdhnu, ABdnu) oraz Bdhpumn-y (to usprężynowanie!!! ;) ). Bardzo dużym sentymentem darzę ekspres Słupię (rozkład 2002, "4801 z Bielska Białej do Koszalina" - od tego się zaczęło :D). Zakolejenie oraz praca przy badaniu frekwencji w pociągach sprawiła, że poznałem moją Miłość - Edytę :) Było to dokładnie 6 maja 2005 roku w Grodzisku Wielkopolskim w szynobusie SA108-001 jadącym z Wolsztyna do Poznania. Zatem kolej w moim codziennym życiu jest wszechobecna :)

Marek Skrzypkowski
GG 4386994
mail: skrzypkowski[at]gmail.com
tlen: mk_koszalin[at]tlen.pl

Michał Nawrot

     Student Politechniki Poznańskiej na Wydziale Maszyn Roboczych i Transportu, kierunku transport szynowy. Pasja do kolei zrodziła się dzięki dyskusjom dziadków i rodziców na temat codziennych wydarzeń z PKP (wszyscy byli kolejarzami), które były na tyle ciekawe, ze potrafiły we mnie obudzić zamiłowanie do pojazdów szynowych. Dodatkowo dzieciństwo spędzone w mieście, w którym życie toczyło się wokół kolei miało niewątpliwy wpływ na rozwijanie pasji. Ostbahn, ST44, SU45, EP08 z Chrobrym w "papugowym" malowaniu to obrazy, jakie kojarzą mi się z dzieciństwem. Od dwóch lat mieszkam w Poznaniu. Miasto to na tyle mi się spodobało, że razem z przyjaciółmi postanowiliśmy stworzyć witrynę, która ukazywałaby jeden z najważniejszych węzłów kolejowych w Polsce. Efekt naszej pracy możesz właśnie podziwiać :)

GG 1264150 mail: nawrot.m[at]gmail.com  

    Pochodzę z pięknego miasta - Lublina. Od dwóch lat z różnym szczęściem ;) studiuję w Poznaniu. Aktualnie studiuję na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, na kier. turystyka. Zawsze uwielbiałem podróżować po Polsce, szczególnie pociągiem. To Babcia zabierała mnie nad morze, oczywiście nocnymi "hotelami". Te podróże zawsze podsycały moją wyobraźnie i ciekawość... Kolejna osoba, która przyczyniła się do rozwoju mojej pasji to Przemek Żywicki, który opowiadał mi historie z pracy Jego taty - maszynisty. Od tamtej pory zaczęło się chodzenie na dworzec, spisywanie numerów lokomotyw, a w końcu fotografowanie.Moim szczególnym upodobaniem cieszą się lokomotywy elektryczne, w szczególności EU/P07 i EP08. Największym sentymentem darzę EU07-331, na której pierwszy raz w życiu miałem okazję podróżować.

Marcin Purc
GG 5450728
mail: lubellak[at]gazeta.pl

 

 

 

 

 

 

 

 


copyright © 2005-2007 M. Nawrot, M. Skrzypkowski, M. Purc. Wszelkie prawa zastrzeżone -- All rights reserved.